Nogometaši Rijeke poraženi su u prvom dvoboju 4. pretkola Lige prvaka u Pireju od Olympiacosa s 1:2 (1:0) i to golom u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Vodeći zgoditak za Rijeku postigao je Araujo Heber (42), dok su strijelci za Olympiacos bili Vadis Odjidja-Ofoe(66) i Jacques Romao (90+3). Od 82. minute je Rijeka igrala bez isključenoga Leonarda Žute.

Hrvatski prvak je bio nadomak velikom uspjehu. No, Riječani su primili zgoditak s igračem manje u trećoj minuti nadoknade te će za prolaz za sedam dana na Rujevici morati pobijediti Olympiacos.

Momčad Matjaža Keka odigrala je odličnu utakmicu na Karaiskakiju. Grci su spretno i sretno preokretom slavili, no igra Rijeke ulijeva nadu da Hrvatska ipak ove sezone može imati predstavnika u Ligi prvaka.

-Do našeg gola imali smo sreće, Olympiakos je imao nekoliko šansi, koje bi takva ekipa morala iskoristiti. Kasnije, kad smo ostali s igračem manje, pala nam je "fizika", a na kraju i koncentracija, a na ovom nivou se takve pogreške ne dopuštaju, i ovakva nonšalantnost kakva se nama dogodila u 93. minuti.

Rezultat je aktivan, ali mislim da je Olympiakos stvarno pokazao kvalitetu, a mi moramo gledati prema naprijed. Šteta što nismo izdržali još dvije minute. Na Rujevici će biti neizvjesno ako mi budemo pravi, ali prije svega moramo apsolutno bolje trčati. Čestitam Olympiakosu na pobjedi, šteta što nismo bili pametniji i koncentriraniji, sada smo vidjeli što znači europski nogomet, što znači agresija, trka i kvaliteta - rekao je nakon utakmice strateg hrvatskog prvaka Matjaž Kek u razgovoru za HRT.