Hrvatska vaterpolska reprezentacija u susretu je 3. kola skupine B završnog turnira Svjetske lige ostvarila i treću pobjedu svladavši u Ruzi Australiju 8:3 (3:0, 0:1, 3:0, 2:2).

Hrvatska je tom pobjedom potvrdila prvo mjesto u skupini i u petak će u četvrtfinalu igrati protiv posljednje reprezentacije skupine A, Kazahstana.

Hrvatska je odlično ušla u utakmicu i nakon prve trećine vodila je 3:0. Najvećih problema imali smo u drugoj dionici koju su Australci dobili 1:0, međutim treću četvrtini izabraniciIvice Tuckaponovno su dobili 3:0 i tako razriješili sve dvojbe oko pitanja pobjednika. U posljednjoj četvrtini obje ekipe su postigle po dva gola za konačnih 8:3.

-Od početka do kraja smo diktirali rezultat, iako nismo dobro igrali u napadu i imali dosta pogrešaka, odnosno propuštenih prilika što je možda i za očekivati u ovoj fazi priprema, ali važno je da stvaramo šanse i nadamo se da će to tijekom turnira i poslije kada bude najpotrebnije, odnosno na Svjetskom prvenstvu biti dobro - rekao je Andro Bušlje, u odsustvu Sandra Sukna novi kapetan reprezentacije.

Anđelo Šetka je s tri gola bio najefikasniji, a među strijelce su se upisali i Marko Macan, Antonio Petković, Ivan Buljubašić, Andro Bušlje i Javier Garcia. Kod Australaca, koje vodi hrvatski stručnjak Elvis Fatović, po jedan gol postigli su Nathan Power, Aaron Younger i Nicolas Brooks.

Četvrtfinalni dvoboji se igraju u petak, a susret Hrvatske i Kazahstana na rasporedu je u 17.40.