Hrvatski tenisač Borna Ćorić pobjednik je turnira u Marrakechu u nakon što je u finalu pobijedio Nijemca Philippa Kohlschreibera s 5:7, 7:6 (3) i 7:5, osvojivši prvi ATP naslov u karijeri.

-Ovo je bio moj najveći preokret u nekom meču. Nikada u karijeri nisam spasio pet meč lopti, posebice ne u tako važnom meču. U ključnim trenucima sam dobro servirao, to je bio presudno. Sjajan je osjećaj osvojiti ovaj turnir. Nisam znao što mogu očekivati kada sam došao u Marakeš. Nisam bio u najboljoj formi, međutim dobro sam trenirao posljednjih mjeseci, a sada se sve isplatilo. Ne mogu biti sretniji, prvi naslov karijere nakon tri sata protiv Phillipa Kohlschreibera. Čestitam Philippu, mislim da smo obojica danas pružili maksimum. Spasio sam pet meč-lopti, vratio se nakon 'breaka' zaostatka u drugom i trećem setu, ne mogu biti sretniji. Hvala Marrakechu i Maroku na svemu, pamtit ću ovo zauvijek, već dvije godine ovdje se osjećam sjajno - napisao je Borna Ćorić na svom Facebook profilu.

Borna Ćorić je nakon trijumfa u Marrakechu načinio velik skok i sa 79. mjesta se probio na 49. poziciju sa 915 bodova. Ćorić se tako vratio u TOP 50, no još je daleko od najboljeg plasmana karijere. U srpnju i kolovozu 2015. godine bio je 33. tenisač svijeta.

Na turniru u Marrakechu Splićanin Mate Pavić slavio s Britancem Dominicom Inglotom u konkurenciji parova. U finalu su pobijedili Španjolce Marcela Granollersa i Marca Lopeza sa 6:4, 2:6, 11:9.