Francuski mediji su prepuni reakcija na šokantno ispadanje PSG-a od Barcelone u osmini finala Lige prvaka.

PSG ponižen u Barceloni i eliminiran u nokaut fazi Lige prvaka. Tri tjedna nakon jedne od najvećih pobjeda u povijesti, PSG je doživio jednu od najgorih noćnih mora.Od početka utakmice, PSG je izgledao pod pritiskom, govori L'Equipe i prenosi riječi belgijskog nogometaša Thomasa Meuniera: Ovo je bilo neprihvatljivo.

Prava katastrofa, piše Le Monde.

Neprepoznatljivi u odnosu na prvu utakmicu protiv Barcelone, primjećuju francuske dnevne novine Liberation.

Povijesni fijasko PSG-a protiv Barcelone, stoji na naslovnici Le Figara.Pariz je pao. Totalno. Jadno. Ono što se činilo kao nemoguće, dogodilo se pred našim očima.

Podsjetimo, Barcelona je uspjela nadoknaditi četiri gola zaostatka iz prve utakmice osmine finala Lige prvaka i pobjedom 6:1 protiv PSG-a izboriti plasman u četvrtfinale elitnog natjecanja 'Starog kontinenta'.

Barcelona je vodila 3:0 golovima Luisa Suareza (3), Layvina Kurzawe (40-ag) i Lionela Messija (50-11m), a kada je Edison Cavani zgoditkom  u 62. minuti smanjio rezultat na 3:1 činilo se kako će PSG ipak u četvrtfinale. Francuzi su u 88. minuti imali siguran prolaz, a potom se raspali. U preostalom vremenu Neymar (88, 90-11m) i Sergio Roberto (90+5) su zabili za senzaciju.

Ivan Rakitić je igrao do 84. minute, a u 61. minuti je dobio žuti karton.