Hrvatska rukometna reprezentacija izborila je plasman u četvrtfinale svjetskog prvenstva u Francuskoj nakon što je u susretu osmine finala u Montpellieru pobijedila afričkog prvaka Egipat 21:19 (13:7).

Hrvatska je odigrala sjajno prvo poluvrijeme protiv afričkog prvaka, no u nastavku je odigrala daleko slabije ugrozivši plasman među osam najboljih. Odabranici Željka Babića su nakon prvog poluvremena imali šest  zgoditaka prednosti (13:7), međutim u nastavku se Egipat u više navrata bio približio poravnanju ali je Hrvatska na koncu slavila sa 21:19.

Našu su reprezentaciju do pobjede predvodili Zlatko Horvat sa šest golova, Luka Cindrić s pet golova, Željko Musa i Luka Stepančić zabili su po tri gola. dok jeIvan Pešić skupio 11 obrana.

U redovima afričkog prvaka najefikasniji su bili Ahmed Elahmar s pet i Mohamed Ibrahim Ramadan sa četiri gola.

Hrvatsku u četvrtfinalu očekuje Španjolska, koja je u subotu u dramatičnom susretu pobijedila Brazil 28:27, a u preostalim susretima sastaju se Francuska - Švedska, Slovenija - Katar, te Norveška Mađarska.

Dvoboj između Hrvatske i Španjolske na rasporedu je 24. siječnja ponovo u Montpellieru.