Talijanski skijaš 34-godišnji Manfred Moelgg slavio je u četvrtak u slalomu Svjetskog kupa na zagrebačkom Sljemenu pred 12.000 gledatelja.  To mu je prvi trijumf u Zagrebu, a treća pobjeda u karijeri u Svjetskom kupu.

Drugo mjesto osvojio je Nijemac Felix Neureuther (+0.72), a treći je bio Norvežanin Henrik Kristoffersen (+0.77), dok je vodeći skijaš Svjetskog kupa Austrijanac Marcel Hirscher bio tek šesti (+1.43).

Na Sljemenu je startalo 75 skijaša, a 52 ih je završilo prvu vožnju.

Pobjednik Svjetskog kupa iz sezone 2010./2011. i bivši najbolji slalomaš svijeta 37-godišnji Ivica Kostelić, koji je zbog ozljede koljena daleko od skijaških vrhova, bio je 51. sa 3.94 sekunde zaostatka. Elias Kolega je bio 41., Matej Vidović 48., a Filip Zubčić i William Vukelić nisu završili utrku.

Najbliži ulasku u drugu vožnju bio je svjetski juniorski prvak u slalomu 20-godišnji Varaždinac Istok Rodeš, koji je završio na 33. mjestu i za 13 stotinki mu je izmakla druga utrka.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa i dalje vodi Marcel Hirscher sa 753 boda. Slijede ga Norvežanin Kjetil Jansrud sa 482, Francuz Alexis Pinturault sa 465 i Henrik Kristoffersen sa 442 boda.

U poretku slalomaša vodeći Marcel Hirscher ima 300 bodova, drugi je Kristoffersen sa 260, a treći Manfred Moelgg s 246 bodova.