Real Madrid je u prvoj utakmici osmine finala Kupa kralja pobijedio Sevillu s uvjerljivih 3:0, uz dva gola Jamesa Rodrigueza, od čega je za jedan izborenim kaznenim udarcem najzaslužniji Luka Modrić.

Kraljevski klub poveo je u 11. minuti pogotkom Jamesa s ruba šesnaesterca. U 29. minuti na 2:0 povisio je Raphael Varane glavom nakon kornera kojeg je izveo Kroos. Uslijedile su velike prilike za Sevillu u 33. i 40. minuti, no obje je neutralizirao vratar Casilla, a onda je u 43. minuti Modrića srušio Mercado i sudac je pokazao na bijelu točku. S nje je precizan bio James za 3:0.

U ovoj utakmici, Luka Modrić je pokazao da je majstor i da je bilo malo više sreće postigao bi jedan od ljepših golova ove godine. U 15. minuti je imao sjajnu priliku, izveo je prelijepe škarice, ali nažalost njegov pokušaj s 10-ak metara otišao je pored gola.

Ranije danas Real Sociedad je na svom stadionu porazio Villareal s 3:1.

Baskijska momčad došla je do velike prednosti u San Sebastianu, vodila je i s 3:0 golovima Williana (17), Vele (33) i Oriazabala (73), da bi u 77. minuti Trigueiros smanjio i donio nadu Villarealu da u uzvratu može nadoknaditi zaostatak.

U trećem današnjem susretu osmine finala u srijedu drugoligaši Alcorcon i Cordoba su odigrali 0:0.

U četvrtak igraju Athletic Bilbao i Barcelona.