Brooklyn je na krilima Bojana Bogdanovića svladao Charlotte 120:118. Naš je reprezentativac bio prvi strijelac susreta s 26 koševa.

Bogdanović je na parketu proveo 26 minute te u statistiku dodao četiri skoka i dvije asistencije. Zabio je mnoge važne poene u izjednačenoj utakmici, uključujući i tricu za 117:113 65 sekundi prije kraja utakmice. Ipak, ključnu tricu za pobjedu Brooklyna, kojom je prekinut niz od pet poraza, pogodio je Randy Foye sa zvukom sirene na asistenciju Bogdanovića, koji je izveo loptu iz auta 2,3 sekunde prije isteka vremena.

Inače, bila je ovo prva ovosezonska utakmica u kojoj Bogdanović nije bio u početnoj petorci Netsa, no na kraju je ipak dobio svojih standardnih 26 minuta, koje je iskoristio na najbolji način. Sean Kilpatrick dodao je 23 koša za Netse, dok je Nicolas Batum ubacio 24 za Hornetse.

U porazu Philadelphije od Sacramenta 100:102 Dario Šarić je za 26 minuta igre postigao 12 koševa uz devet skokova i asistenciju.

DeMarcus Cousins je s 30 poena predvodio Kingse, a njegova trica 21 sekundu prije kraja donijela im je četvrtu uzastopnu pobjedu. Centar Joel Embiid je s 25 koševa bio najbolji kod Sixersa, no njegov šut za tricu i eventualnu pobjedu s istekom vremena bio je prekratak. Sixersi su imali oko pet sekundi za posljednji napad na utakmici, a odlučujuću loptu uzeo je Embiid koji je tricom pokušao osigurati pobjedu svojoj momčadi. Njegov prvi pokušaj blokirao je DeMarcus Cousins, da bi nakon skoka u napadu Embiid još jednom promašio.

Houston je svladao Phoenix 131:115, a za poraženu je momčad Dragan Bender za 26 minuta postigao 11 koševa i 13 skokova. Tomu je dodao i dvije asistencije, tri osvojene lopte i dvije blokade. No, Bender je većinu vremena na parketu proveo kada je pobjednik već bio odlučen.

James Harden ostvario je kod pobjednika 24. double-double učinak (32 koša i 12 asistencija), a do druge pobjede nad Philadelpihijom u tjedan dana Rocketsi su došli zahvaljujući čak 39 ubačaja u prvoj četvrtini. Stvorili su solidnu prednost, koja je u drugom poluvremenu rasla i do 34 koša.

Orlando Magic je na svom terenu svladao Memphis Grizzliese sa 112:102 uz minimalno sudjelovanje dvojice hrvatskih igrača. Mario Hezonja igrao je četiri, a Damjan Rudež dvije minute i niti jedan se nije upisao u strijelce. Hezonja je uz jednu promašenu tricu sakupio jedan skok, dok je Rudež promašio po jedan šut za dva i za tri. Aaron Gordon postigao je 30 koševa za Magic, a Mike Conley 17 za Grizzliese.

Prvaci Cleveland Cavaliersi su dan nakon dramatične pobjede protiv Golden State Warriorsa gostovali kod Detroit Pistonsa bez LeBrona Jamesa, koji je dobio odmor, te izgubili sa 106:90. Pistonsi su ovom pobjedom prekinuli niz od pet poraza zaredom, čak šest igrača domaćeg sastava postiglo je dvoznamenkast broj koševa, najviše Tobias Harris 21, dok je kod prvaka najbolji bio Kevin Love sa 17 ubačaja i 14 skokova.

Poraz Clevelanda iskoristili su Toronto Raptorsi koji su im se 95:91 pobjedom na gostovanju kod Portlanda primaknuli na samo jednu pobjedu razlike na vrhu Istočne konferencije. Cavsi su sada na omjeru 23-7, a Raptorsi na 22-8. Toronto je do pobjede u Portlandu predvodio Kyle Lowry sa 27 poena, dok je CJ McCollum ubacio 29 za domaće, koji su igrali bez ozlijeđenog Damiana Lillarda.