Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u kineskom Shenzhenu. Nakon što je kao drugi nositelj bio slobodan u prvome kolu, Čilić je u osmini finala pobijedio Australca Johna Millmana sa 6:3, 4:6 i 6:3.

Čilić je izvrsno otvorio dvoboj protiv Millmana. Sigurno je držao gemove na svojem početnom udarcu, a 26-godišnjem Australcu dvaput je oduzeo servis u prvom setu. Prvi put za vodstvo 2:1, a drugi put za konačnih 6:3.

No, pad koncentracije na početku drugog seta, koji je započeo nakon kraćeg kišnog prekida, stajao je Čilića izgubljenog servisa. Kada je Millman servirao za set, Čilić je stigao do break lopte, ali nije ju uspio iskoristiti, pa je o pobjedniku odlučivao treći set.

I u odlučujućem setu ostvaren je samo jedan break, a njega je ostvario Čilić u šestom gemu. Prethodno je u trećem gemu Čilić spasio 15-40. Čilić je uspio sačuvati prednost i na kraju slaviti nakon sat i 57 minuta igre.

Bio je to njihov prvi međusobni dvoboj, a za ulazak u polufinale Čilić će igrati protiv boljeg iz ogleda Britanca Aljaža Bedenea i Južnokorejca Hyeon Chunga.