Nakon 45 utakmica u nizu bez poraza i spektakularne pobjede nad  Arsenalom kao šlagom na torti, Dinamo je bolno prizemljio na Allianz Areni u Münchenu, gdje je Bayern slavio s uvjerljivih 5:0 (4:0).

U posljednjih sedam europskih utakmica, uključujući večerašnju, Bayern ima sedam pobjeda, uz gol razliku 27:3.

Počelo je očekivanim pritiskom Bavaraca. Kimmich u trećoj i Götze u četvrtoj minuti nisu bili precizni, a u 10. minuti Dinamov vratar Eduardo brani udarac Boatenga.

U 13. minuti Costa je pobjegao braniču i niskim udarcem svladao Eduarda. To mu je bio ukupno sedmi gol u Ligi prvaka.

Bayern je nastavio dominirati, pa je u 21. minuti na 2:0 povisio Lewandowski. Mladi branič modrih Filip Benković teško je pogriješio i poslao je glavom loptu ravno prema Thiagu Alcantari, a ovaj precizno upošljava sigurnog Lewandowskog.

I dok su prva dva gola domaćina bila plod velikih pogrešaka Dinamovih igrača, treći je pao nakon lijepe akcije. Götze je odigrao lijepi dupli pas s Comanom i onda pucao prema Eduardu, no udarac je bio prejak za gostujućeg vratara.

U 28. minuti Lewandowski pogađa nakon udarca iz kuta Douglasa Coste. Sjajnom Poljaku bio je to deveti gol u tri utakmice.

U drugo poluvrijeme Guardiolina momčad krenula je nešto opreznije, no Lewandowski jednostavno ne može prestati zabijati i u 55. minuti na asistenciju Alcantare još jednom nadmudruje Eduarda za hat-trick i sad već čak 17 golova u svim natjecanjima za klub i reprezentaciju ove sezone.

Dinamu u trećem kolu Lige prvaka slijedi maksimirski susret s grčkim Olympiakosom, koji je u Londonu s 2:3 iznenadio Arsenal.