Dario Šarić nastavlja svoj fenomenalan niz odlične igre u svojoj prvoj NBA sezoni. Philadelphia 76-ersi sinoć su kod Orlando Magica poraženi nakon produžetaka 109:112, a u jednom trenutku igre imali su čak 17 poena prednosti.

Šarić je za 25 minuta koliko je prove na parketu ubacio je 18 poena, uz šut iz igre 6/14. Trice je gađao 2/5, slobodna bacanja 4/4. Imao je 5 skokova, te po jednu blokadu i ukradenu loptu.

Iako je Dario imao i bolje učinke u svojoj prvoj sezoni sinoć je uspio ostvariti još jedan podvig. Naime hrvatski reprezentativac je u 9. minuti druge četvrtine postigao 11. poen i tako postao prvi Philadelphijin rookie nakon legendarnog Allena Iversona koji je zabio 10 ili više koševa na barem 20 utakmica zaredom.

Mario Hezonja igrao je za Orlando 19 minuta i ostao bez poena (šut za dva 0-1, trica 0-3) uz 2 skoka i po 1 asistenciju i osvojenu loptu, dok Damjan Rudež nije niti ulazio u igru. Orlando su do pobjede predvodili Nikola Vučević sa 26 koševa i 13 skokova i Evan Fournier sa 19 pogodaka, dok su najbolji kod Philadelphije bili Richaun Holmes sa 24 poena i 14 skokova i Robert Covington s 24 ubačaja i 13 skokova.

Boston Celticsi su u izravnom dvoboju za drugo mjesto na Istoku na svom parketu svladali Washington Wizardse sa 110:102, a hrvatski reprezentativac u dresu gostujućeg sastava Bojan Bogdanović je za 28 minuta provedenih u igri postigao 14 koševa (šut za dva 5-7, trica 0-5) uz šest skokova, dvije asistencije i po jednu osvojenu loptu i blokadu.

Nakon dvije utakmice izbivanja zbog ozljede koljena u sastav Celticsa vratio se Isaiah Thomas koji je bio i najbolji igrač na terenu završivši dvoboj sa 25 ubačaja, a odlično ga je pratio Avery Bradley sa 20 koševa. Kod Wizardsa najbolji su bili Bradley Beal sa 19 i John Wall sa 16 poena.

Celticsi su tijekom treće četvrtine vodili i sa 20 razlike da bi se Wizardsi dvije minute prije kraja primakli na 106:100, ali ne i bliže.

Boston je sada čvrsto drugi na Istoku s omjerom 45-26, dok je Washington treći sa 42-28. Ispred njih su samo prvaci Cleveland Cavaliersi sa 46-23.