Arhiva članaka HRsvijet.net

Pobjedu je potvrdio Igor Vori nakon što su Norvežani promašili napad za izjednačenje. Igrač utakmice bio je Drago Vuković koji je sa 7 golova bio naš najučinkovitiji igrač, ali veliki junak bio je Mirko Alilović s 18 obrana.

Ulazak u utakmicu bio je očajan. Prva tri napada bacili smo u vjetar, Kopljaru je Ege lako obranio, pa je Čupić promašio sedmerac, a ubrzo nakon njega i Zrnić drugi. Punih sedam minuta Hrvatska je bila bez pogotka, a onda je odgovornost preuzeo Balić i s dva gola razveselio hrvatske navijače u dvorani. Da nije bilo Mirka Alilovića Norvežani bi i uvjerljivije vodili.

Uvođenjem Vukovića i Buntića umjesto neraspoloženih Duvnjaka i Kopljara, izbornik Červar preuzeo je inicijativu i Hrvatska je u 16. minuti prvi put povela (5:4). Na poluvrijeme se otišlo samo s +1, a šteta je što u napadu naši rukometaši nisu bolje iskoristili odlično izdanje Mirka Alilovića koji je u 30 minuta skupio 11 obrana. Vuković i Balić predvodili su nas u napadu, zabili su 7 od 11 golova.

Početkom drugog poluvremena prvi put su Červarovi izabranici golom Štrleka uspjeli doći do +3 (13:10), no žilavi Norvežani ni sa svega 41% realizacije napada nisu dopustili ozbiljnije odvajanje. Štoviše, u 41. minuti su ponovo izjednačili (15:15), a ubrzo i poveli. Bilo je jasno da ćemo ponovo protiv Norvežana gledati uzbudljivu završnicu, kakve smo već igrali na SP-u u Tunisu i EP-u u Norveškoj.

Pet minuta prije kraja imali smo napad za +3, ali nismo ga iskoristili i Norvežani su ostali životu budući da su dobili i igrača više nakon drugog isključenja Balića.

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra protiv Ukrajine u četvrtak, do tada će naš stručni stožer analizirati što sve treba popraviti.