Arhiva članaka HRsvijet.net
Mons. Tomo Vukšić predslavio polnoćku u Sarajevu
U svetoj božićnoj noći s 24. na 25. prosinca u župi Uznesenja Blažene Djevice Marije u sarajevskom naselju Stup slavljena je svečana misa Polnoćka koju je predslavio mons. dr. Tomo Vukšić, vojni ordinarij u Bosni i Hercegovini, uz koncelebraciju župnika vlč. Miroslava Ćavara, župnog vikara vlč. Marka Jukića i urednika Katoličkog Tjednika vlč. mr. Josipa Vajdnera.

Na početku Mise vlč. Ćavar je pozdravio biskupa Vukšića i sve prisutne te je izrazio radost zbog velikog broja vjernika koji su došli na svetu Misu.
Biskup Vukšić je na početku svete Mise pozdravio sve prisutne svećenike i sve vjernike te pozvao sve na skrušenu molitvu. U svojoj nadahnutoj propovijedi govorio je osobito o krizi braka i obitelji te je kroz svetopisamska čitanja svima želio približiti vrijednosti koje trebamo kao vjernici i živjeti.
Na kraju Svete mise, župnik Ćavar je posebno zahvalio biskupu Vukšiću na njegovoj raspoloživosti za dolazak i pastirskoj podršci ovoj zajednici vjernika. Biskup je se zahvalio na pozivu te je podijelio svečani božićni blagoslov svima čestitajući Božić.
Nakon Mise, župnik Ćavar je se pobrinuo da, kao i svake godine, uz kuhano vino, kolače i topao čaj ugosti prisutne župljane i goste, pa je nakon Mise u župnoj dvorani i dvorištu uslijedilo i zajedničko druženje.
M.M.